صفحه اصلی    |     درباره ما   |    آمار و اخبار توربین بادی   |    مطالعات امکانسنجی   |    تحقیق و توسعه   |    تولید   |    مونتاژ ناسل   |    بازرسی   |    گالری عکس   |    تماس با ما   |

New Page 1
 

  معرفی شرکت صبا نیرو

معرفی شرکت صبانیرو

 √ شرکت صبانيرو، متعلق به گروه صنعتی سدید، اولين و تنها توليدكنندة توربينهاي بادي در ايران و خاورميانه مي‌باشد.

 √ از سال 1379 تولید توربینهای بادی را آغاز نموده است.

√ انتقال تکنولوژی ساخت توربینهای بادی از شرکت وستاس دانمارک (VESTAS) صورت گرفته است.

√ محصول اصلي شرکت، توربینهای بادی در ظرفیتهای 660 کیلووات و 710 کیلووات می باشد.

√ این شرکت تاکنون بیش از 145 دستگاه توربین بادی در ظرفیتهای 300 کیلووات، 500 کیلووات، 550 کیلووات، 660 کیلووات و 710 کیلووات در مناطق منجیل، بینالود، تبریز، خواف، ماهشهر، اصفهان، شیراز، اردبیل و زابل تولید، نصب و راه اندازی نموده است. همچنین 4 دستگاه توربین بادی 660 کیلووات نیز به کشور ارمنستان صادر کرده است.

 شما می توانید کاتالوگ شرکت را از لینک زیر دریافت نمایید.

Download file


 

   اخبار

10-06-1392

نخستین توربین بادی 710 کیلوواتی رونمایی شد و در سایت خواف (واقع در استان خراسان رضوی) نصب گرديد.

 در مراسمی از سوی شرکت صبا نیرو نسل جدیدی از توربین های بادی معرفی شد. 

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی سدید، در این مراسم امیر طاهری مدیر عامل شرکت صبا نیرو گفت: این شرکت برای اولین بار در ایران اقدام به ارتقاء توان تولید توربین‌های بادی 660 کیلووات به 710 کیلووات کرده است.

توربین‌های بادی 710 کیلوواتی به ژنراتور DFIG شرکت INGETEAM اسپانیا مجهز شده که قادر است 50 کیلووات توان تلف شده در مقاومت موجود در ژنراتور توربین‌های 660 کیلووات را از طریق کانورتور به شبکه بدهد.

به گفته وی، مزایای استفاده از توربینهای بادی 710 کیلووات، تلفات کمتر، بازدهی بالاتر و امکان جبران لغزشهای ژنراتور تا 20% را داراست.

دکتراحمد کاویانی رئيس هيئت مديره شركت صبانيرو نیز ، توسعه انرژیهای تجدیدپذیر و تولید برق بواسطه آن را منوط به اصلاح قیمت خرید برق دانست و گفت: سرمايه گذاري بخش خصوصي و توسعه انرژيهاي نو در كشور نيازمند اصلاح قيمت برق است. وی افزود: اتمام انرژيهاي فسيلي، لزوم رعايت مسائل زيست محيطي و اقتصاد انرژي از جمله عللي بوده كه باعث حركت دنيا به سمت استفاده از انرژيهاي نو مثل انرژي بادي شده و كشور ما هم از اين امر مستثني نيست.

وي ادامه داد: برنامه ريزان و سياستگذاران كشور از ۱۵ سال قبل با جديت وارد اين عرصه شده اند و به عبارتي با وجودي كه اين انرژي مورد نياز است، اما هنوز اراده اي قوي براي تحقق اين خواسته مشاهده نمي شود. اين كارشناس صنعت برق با اشاره به برنامه وزير نيروي دولت يازدهم براي توليد ۵۰۰ مگاوات نیروگاه بادی در سال جديد اظهار كرد: با سابقه ۱۳ ساله در اين صنعت در حال حاضر كمي بيش از ۹۵ مگاوات ظرفيت نصب شده انرژي برق بادي در كشور وجود دارد و در ساير انرژيهاي نو هم به توليدات بزرگي نرسيده ايم.

وي ادامه داد: گروه صنعتی سديد با هدف اداي وظيفه ملي براي توسعه انرژي هاي نو در كشور به درخواست وزير نيرو در دولت هشتم وارد اين عرصه شد. كاوياني افزود: بدون نگاه اقتصادي ، كارخانه راه اندازي و تكنولوژي توليد توربين هاي بادي وارد كشور شد و امروز هم گروه سديد هزينه هاي اقتصادي نشدن اين صنعت را مي پردازد. كاوياني خاطرنشان كرد: اصلاح وضعيت اقتصاد انرژي نيازمند اصلاح قيمت خريد برق است و در صورتي كه قيمت خريد برق اصلاح شود ، بخش خصوصي در اين صنعت سرمايه گذاري خواهد كرد.

رئيس هيئت مديره شركت صبا نيرو همچنين گفت: درحال حاضر از هيچ نوع انرژي و سوخت ارزان و با نرخ دولتي استفاده نمي كنيم اما قيمت تمام شده برق ما مثل ساير نقاط دنياست. وي ادامه داد: سرمايه اوليه مورد نياز نيروگاههاي برق بادي دو برابر نيروگاه سيكل تركيبي است و اگر چالشهاي پيش روي توسعه انرژي بادي برطرف نشود نمي توان به توسعه اين صنعت اميدوار بود. وي با تاكيد بر اينكه از نظر فني مشكلي براي توليد توربينهاي بادي وجود ندارد، مسير دستيابي به اجازه احداث نيروگاه هاي بادي را هم فرايندي زمانبر عنوان كرد و افزود: دستگاههاي مسئول در اين زمينه هماهنگي لازم را ندارند و بايد مسير صدور مجوز براي احداث نيروگاه کوتاهتر شود.

رئيس هيئت مديره شركت صبانيرو، حركت دنيا به سمت استفاده از انرژي هاي نو، درك ملي در زمينه لزوم واقعي شدن قيمت سوخت و اهتمام وزير نيرو به توسعه انرژي هاي نو را فرصتهاي پيش روي اين صنعت ذكر كرد و يادآور شد: با تمام توان حاضريم كمك كنيم تا وعده وزير نيرو براي توليد ۵۰۰ مگاوات نیروگاه بادی در كشور محقق شود.

شما میتوانید اطلاعات کاملتری از توربین بادی ۷۱۰ کیلووات را از لینک زیر دریافت نمایید.

Download file


3/10/91

انتصابات جديد در هيئت مديره صبانيرو

 

به موجب تصميمات متخذه در جلسه مورخ 30/8/91 هيئت مديره صبانيرو، اعضاي جديد به شرخ زير معرفي و منصوب گرديدند:
1. آقاي احمد کاوياني به نمايندگي از طرف گروه صنعتي سديد (سهامي‌عام) به سمت رئيس هيئت‌مديره

2. آقاي حميدرضا جانباز به نمايندگي از طرف شركت لوله و تجهيزات سديد (سهامي عام) به سمت نائب رئيس هيئت
3. آقاي امير طاهري  به نمايندگي از طرف شركت سديد تامين مهندسي (سهامي خاص) به سمت عضو هيئت مديره

4. آقاي‌ رهام‌ رفيعي ‌به ‌نمايندگي ‌از طرف‌ شركت ‌توسعه ‌و‌ احداث نيروگاههاي بادي توان (سهامي خاص) به
سمت عضو هيئت مديره.
5. آقاي محمد ابراهيمي به نمايندگي از طرف شركت سديد تدبير (سهامي خاص) به سمت عضو هيئت مديره


همچنين در اين جلسه آقاي امير طاهري از سوي هيئت مديره به سمت مديرعامل شركت صبانيرو انتخاب  گرديد و تصدي وظايف محوله را برعهده گرفت.ثبت و صدور مجدد گواهینامه های نظام مدیریت یکپارچه شرکت صبا نیرو در سال ۸۹

با تلاش مجموعه کارکنان و اهتمام مدیریت به رعایت استاندارد و تضمین کیفیت و با توجه به اتمام دوره سه ساله گواهینامه های سیستم مدیریت یکپارچه درصبا نیرو، ممیزی ثبت و صدور مجدد گواهینامه های IMS و همچنین ممیزی ثبت و صدور HSE-MS  گواهینامه از سوی شرکت توف – نورد آلمان در 21و22 آبان ماه سال جاری در شرکت صبا نیرو برگزار شد. در این ممیزی که از سوی تیم اعزامی از شرکت توف- نورد آلمان انجام شد، گواهینامه های استاندارد جهانی ISO 9001:2008 سیستم مدیریت کیفیت،  ISO 14001:2004 سیستم مدیریت زیست محیطی   OHSAS 18001:2007 سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت شغلی و همچنین استانداردHSE-MS نظام مدیریت بهداشت،ایمنی و محیط زیست از سوی شرکت صادر کننده گواهینامه مجوز ثبت و صدور مجدد را اخذ کردند.


بازديد نمايندگان محترم اعضای كميسيون انرژی مجلس شورای اسلامی از شركت صبانيرو

نمایندگان محترم كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در روز دوشنبه مورخ 10/08/1389 از سالن‌های تولید و مونتاژ شركت صبانیرو بازدید بعمل آوردند. در این بازدید توانمندی‌ها، امكانات و تجهیزات موجود در شركت صبانیرو مطرح گردید. این بازدید حدود 3 ساعت به طول انجامید و طی آن شرح كاملی از فعالیت‌های صبانیرو و قابلیت‌های صنعتی و فنی آن ارائه گردید.


بومی سازی قطعات مورد نياز در مونتاژ ناسل

شركت صبانیرو در راستای سیاست بومی سازی صنعت توربین باد و رفع وابستگی خارجی به ویژه در مقابل با تحریم‌های سیاسی و اقتصادی، قطعات متعدد مورد استفاده در مونتاژ ناسل را كه قبلاً از شركت وستاس دانمارك تهیه می‌گردید، پس از 2سال تلاش خستگی‌ناپذیر با موفقیت در شهریور ماه 1389 ساخت داخل نمود.


قرارداد با كشور گرجستان

در راستاي تحقق اهداف بلند مدت شركت صبانيرو براي نفوذ به عرصه‌هاي بين‌المللي انرژي باد و نقش‌آفريني در صادرات تجهيزات صنعتي، از اواخر سال گذشته مذاكراتي جهت احداث. نيروگاه باد براي گروه صنعتي گرجستان  (GIG)آغاز شده بود كه با پي‌گيري مستمر طرفين دنبال گرديد.
خوشبختانه به دعوت گروه صنعتي گرجستان(GIG)، هيأتي از صبانيرو براي نهائي‌ كردن مذاكرات به كشور گرجستان سفر نمود، كه پس از بازديد از مزرعه باد مورد نظر و بررسي امكانات احداث نيروگاه ‌بادي، يك قرارداد مقدماتي تنظيم گرديد و به امضاء دو طرف رسيد.


1389/06/2

بازديد کارشناسان شرکت پنها از صبا نيرو

يك هيأت كارشناسي از شركت پشتيباني و نوسازي بالگردهاي جمهوري اسلامي ايران(پنها) در روز سه شنبه مورخ 02/06/1389 از امكانات و تجهيزات شركت صبانيرو بازديد بعمل آورد.
در اين بازديد كه در آن مديران، سرپرستان و كارشناسان شركت پنها از جمله واحدهاي مهندسي ساخت،‌ تحقيقات صنعتي، توليد، ‌برنامه ريزي و پژوهشكده بالگرد حضور داشتند، توانمندي‌هاي شركت صبانيرو مطرح شد و مذاكراتي نيز در خصوص امكان ساخت برخي از قطعات فلزي و كامپوزيتي بعمل آمد.
 

    توان باد
    فالق صنعت
    پتکو
    تسدید
    لوله و تجهیزات سدید
    لوله سازی ماهشهر
    گروه صنعتی سدید
    فراب
    صنایع فولاد گسترش
    تجهیزات ایمنی راهها
    توان
    سدید تامین مهندسی
    شرکت بین المللی خطوط لوله پارس
    شرکت توسعه نفت و گاز سدید
    سدید تدبیر
    SIG International
    SIG in Iraq

 
 

   صفحه اصلي  |  اخبار سایت    

 

                               All Right Reserved 2005 - 2008 To Sabaniroo